Hacıbektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü öğrencileri, İlçemizde bulunan Rıfat Kartal Huzurevi sakinlerine konser verdi. Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Öğrencileri, Öğretim Üyesi Yrd.Doç. Anıl ÇELİK önderliğinde "Yalnız Değilsiniz" projesi kapsamında, Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi konukları ile bir araya gelindi.
        Programa, Sayın Nevşehir Valimiz İlhami AKTAŞ’ın eşi Songül AKTAŞ Hanımefendi, Kaymakamımız Yiğit Yaşar DEMİRER, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin ŞENER, (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÖÇER, Huzurevi Müdürü Mustafa OKGERMAN ve ilçedeki bazı protokol üyeleri katıldı. Oda müziği eşliğiyle Hacıbektaş Veli Oda Müziği Öğrencileri yaşlılarımızla birlikte eğlenmenin ve onları eğlendirmenin mutluluğunu yaşadılar. 
        Aynı zamanda sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdikleri bu anlamlı ziyarette, empati kurma, yaşlılarımızın hayat tecrübelerinden faydalanma, her yaş grubuyla sağlıklı iletişim kurma, toplumsal sorumluluklarının farkına varma gibi önemli kazanımlar elde edilen etkinlik büyük beğeni topladı. Yaşlılar Haftası dolayısıyla huzurevinde düzenlenen programda yaşlılara gül hediye ederek sohbet eden öğrenciler, daha sonra çeşitli eserleri seslendirdi. Huzurevi sakinleri için eğlenceli bir programa dönüşen konser, hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.