Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Hacıbektaş Fahri Tanıtım Kurulu Üyeleri Tarafından Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesinde Konferans Düzenlendi.
 
 

        Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans salonunda, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Güçlendirme Vakfı Hacıbektaş Fahri Tanıtım Kurulu tarafından tanıtım konferans düzenlendi. Hacıbektaş Fahri Tanıtım Kurulu tarafından düzenlenen konferansa Onursal Başkan (Kaymakamımız) Yiğit Yaşar DEMİRER, Başkan (Hacıbektaş Belediye Başkanı) Ali Rıza SELMANPAKOĞLU, Genel Sekreter Bayram BABAOĞLU, Üye (İlçe Milli Eğitim Müdürü) Ayhan KARABODUK, Üye (Emekli Öğretmen) Erol ÜNLÜYURT, (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı (Rektör Yardımcısı) Prof. Dr. Fatma KARİPCİN, Dekan Yrd. Doç. Dr. Betül Aytepe SERİNSU, Dekan Yrd. Doç. Dr. Selçuk ULUTAŞ, Hacıbektaş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Alparslan ERARSLAN, Akademisyenler, İdariciler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.
 
        Konferansta Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Tanıtım videosu izlendikten sonra, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Hacıbektaş Fahri Tanıtım Kurulu Başkanı Ali Rıza SELMANPAKOĞLU ve Onursal Başkan Yiğit Yaşar DEMİRER tarafından yapılan konuşmada, 3388 Sayılı Kanun çerçevesinde kurulan vakfın; “Milli harp sanayimizin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak” üzere milletimizin maddi ve manevi desteğini sağlamak amacıyla ve Türk Ulusu ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında kurulu olan gönül köprüsünü Vakıf hizmetleri yoluyla sürdürmeyi ve güçlendirmeyi misyon edinerek, ilçemiz genelinde faaliyetlerini sürdürmekteyiz ve aynı zamanda “Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Afrin'deki PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimizin her zaman yanındayız. Yüreğimiz, dualarımız ve desteğimiz aziz ordumuzla beraberdir.
 
        Hacıbektaş Fahri Tanıtım Kurulu tarafından, Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na destek amaçlı düzenlenen yardım kampanyasına tüm öğrencilerinizin, öğretmenlerimizin ve halkımızın duyarlılık göstermesi ve destek yapmak isteyenlerin vakfın belirtmiş olduğu hesap numaralarına bağışlarını yatırmaları ve bağış yapan öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürlüğü tarafından bağış miktarlarınca berat ve armağan verileceği belirtildi. Onursal Başkanımız Yiğit Yaşar DEMİRER konferans sonrası Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına, İdarecilerimize, Akademisyenlerimiz ve siz değerli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum bize zaman ayırdığınız için dedi. Fotoğraf çekimi sonrası konferans son buldu.